O mnie

Nazywam się Michał Bąk, jestem inżynierem budownictwa z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży budowlanej.

Specjalizuję się w przeglądach budowlanych oraz ocenie efektywności energetycznej systemów grzewczych, chłodniczych i wentylacyjnych. Wykonuję również przeglądy kominiarskie i wentylacyjne oraz gazowe.

Kwalifikacje zdobyte przy realizacji wielu multi-branżowych projektów budowlanych wykonywanych dla w ramach generalnego wykonawstwa oraz tysiące przeprowadzonych kontroli technicznych pozwalają mi na oferowanie kompetentnych usług inżynierskich w najwyższej jakości, dopasowanych do wymogów prawnych oraz specyficznych potrzeb Klienta.

Od 2009 roku, prowadzę działalność gospodarczą, świadcząc usługi w ramach kierowania nadzorowania i zarządzenia procesem budowlanym oraz kontroli stanu technicznego obiektów budowlanych.

Szczegółowe informacje dotyczące przeglądów budowlanych oraz moich pozostałych usług, opisałem w poszczególnych zakładkach witryny. W razie pytań proszę o kontakt o chętnie odpowiem na pytania.

Posiadane uprawnienia:

  • Uprawnienia budowlane wykonawcze konstrukcyjno-budowlane bez ograniczeń
  • Uprawnienia budowlane wykonawcze sanitarne bez ograniczeń
  • Uprawnienia SEP G3, dozoru instalacji i sieci gazowych
  • Uprawnienia SEP G1, dozoru; urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych
  • Wpis do wykazu osób uprawnionych do kontroli systemu ogrzewania lubsystemu klimatyzacji w Centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków Ministerstwa Rozwoju i Technologii
  • Wpis do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, uprawniające dookresowej kontroli przewodów kominowych(dymowych, spalinowych, wentylacyjnych)

Aktem prawa powszechnie obowiązującego, będącym podstawą obowiązku dokonywania kontroli okresowych jest przede wszystkim rozdział 6 Dz.U.2016.0.290 t.j. - Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane.

Właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany obiekt budowlany użytkować w sposób zgodny z jego przeznaczeniem i wymaganiami ochrony środowiska oraz utrzymywać w należytym stanie technicznym i estetycznym, nie dopuszczając do nadmiernego pogorszenia jego właściwości użytkowych i sprawności technicznej oraz dokonywać okresowych kontroli obiektu

Przeglądy półroczne - Obiekty wielkopowierzchniowe

Co najmniej dwa razy w roku, w terminach do 31 maja oraz do 30 listopada, należy wykonywać przeglądy półroczne w zakresie ujętym w art. 62 ust. 1 pkt 1 a, b, c, Ustawy Prawo Budowlane w przypadku: Budynków o powierzchni zabudowy przekraczającej 2000 m2 Innych obiektów budowlanych o powierzchni dachu przekraczającej 1000 m2

Elementy budynku i instalacji narażonych na niekorzystne warunki atmosferyczne i niszczące działanie czynników występujących podczas użytkowania • Instalacje i urządzenia służące ochronie środowiska

Przeglądy roczne

Przegląd roczny polega na sprawdzeniu stanu technicznego: a) elementów budynku, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu, b) instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska, c) instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych)

Elementy budynku i instalacji narażonych na niekorzystne warunki atmosferyczne niszczące działanie czynników występujących podczas użytkowania ‍ • Instalacje i urządzenia służące ochronie środowiskadowiska

Przeglądy pięcioletnie

Raz na pięć lat. Przegląd polega na ocenie stanu technicznego i przydatność do użytkowania obiektu budowlanego, estetyki obiektu budowlanego oraz jego otoczenia; kontrolą tą powinno być objęte również badanie instalacji elektrycznej i piorunochronnej w zakresie stanu sprawności połączeń, osprzętu, zabezpieczeń i środków ochrony od porażeń, oporności izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów.

Kontrole mogą być wykonywane jednocześnie

MB Usługi Inżynierskie

biuro@mbui.com.pl
+48 601-189-169

© 2024 Strona stworzona w Najszybsza.pl